Dziewczyna z goglami VR

Mad Box – nowa konsola z obsługą popularnych zestawów VR

Fot. Tim Savage
Studio Slightly Mad, znane m.in. z gry "Project CARS 2", ujawniło, że pracuje nad nową konsolą. Mad Box pojawi się za 3 lata i umożliwi grę w 4K. Urządzenie będzie też współpracowało z popularnymi zestawami do VR.

Prezes brytyjskiego wydawcy, Ian Bell, poinformował o nowej konsoli na Twitterze. Mad Box będzie konkurował z PlayStation i Xboxem. W wywiadzie udzielonym serwisowi Variety Bell ujawnił, że konsola pojawi się w ciągu najbliższych 3 lat i będzie porównywalna do szybkich PC przeznaczonych do gier, które pojawią się za dwa lata. W tej chwili Slightly Mad negocjoje z producentami podzespołów.

Co ważne, Slightly Mad nie planuje w tej chwili produkcji gier przeznaczonych jedynie na nową platformę (tzw. exclusive’ów). Mad Box z założenia będzie otwartą platformą. Na konsoli uruchomimy zarówno nowe jak i starsze gry. Zdaniem Iana Bella rynek konsol obecnie można określić jako monopol albo mikrooligopol, a konkurencja może go ożywić.

Reklama

Studio Slightly Mad tym razem nie zamierza prosić o wsparcie swojego pomysłu w serwisach crowdfoundingowych. Tak było w przypadku „Project CARS 2”, którą to grę sfinansowano ze zbiórki uruchomionej w 2015 roku. Ian Bell zapewnia, że jego firma przekonała inwestorów, którzy zapewnią uruchomienie produkcji nowej konsoli. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.