Dziewczyna z goglami VR

Mad Box – nowa konsola z obsługą popularnych zestawów VR

Urządzenie zagrozi PlayStation i Xboxowi?

Prezes brytyjskiego wydawcy, Ian Bell, poinformował o nowej konsoli na Twitterze. Mad Box będzie konkurował z PlayStation i Xboxem. W wywiadzie udzielonym serwisowi Variety Bell ujawnił, że konsola pojawi się w ciągu najbliższych 3 lat i będzie porównywalna do szybkich PC przeznaczonych do gier, które pojawią się za dwa lata. W tej chwili Slightly Mad negocjoje z producentami podzespołów.

https://twitter.com/bell_sms/status/1080468977019584512

Co ważne, Slightly Mad nie planuje w tej chwili produkcji gier przeznaczonych jedynie na nową platformę (tzw. exclusive’ów). Mad Box z założenia będzie otwartą platformą. Na konsoli uruchomimy zarówno nowe jak i starsze gry. Zdaniem Iana Bella rynek konsol obecnie można określić jako monopol albo mikrooligopol, a konkurencja może go ożywić.

Studio Slightly Mad tym razem nie zamierza prosić o wsparcie swojego pomysłu w serwisach crowdfoundingowych. Tak było w przypadku „Project CARS 2”, którą to grę sfinansowano ze zbiórki uruchomionej w 2015 roku. Ian Bell zapewnia, że jego firma przekonała inwestorów, którzy zapewnią uruchomienie produkcji nowej konsoli. | CHIP