komputer w myszy

Myszka, która jest także komputerem

Fot. YouTube
Dzięki mikrokomputerowi Raspberry Pi, moderzy mogą tworzyć miniaturowe pecety o różnych formach. Jednemu z nich udało się w nawet zmieścić w mysiej obudowie w pełni funkcjonalny, choć niezbyt wygodny komputer. Łącznie z ekranem i klawiaturą.

Moder z kanału Electronic Granade wykorzystał Raspberry Pi Zero W, podzespoły ze zwykłej myszki komputerowej i wydrukowaną według jego projektu obudowę o kształcie myszy. Takie koncepcje widzieliśmy już wcześniej, jednak po raz pierwszy twórca dołożył do myszki wysuwaną z boku klawiaturę oraz 1,5-calowy, kolorowy ekranik OLED. Wszystko razem ze sobą współpracuje – przesuwając myszkę (czyli w zasadzie cały komputer) przesuwamy też kursor na ekranie.

Autor nawet nie udaje, że jest to wygodne. A pisanie na mini klawiaturze to udręka. Mimo to pod względem formalnym jest to pełnoprawny komputer z Wi-Fi, jednordzeniowym procesorem 1 GHz i 512 MB RAM-u. Da się na nim uruchomić nawet „Minecrafta”, choć gra zawiesza się po ok. 15 sekundach.

Reklama

Oczywiście w projekcie nie chodzi o skomercjalizowanie takiego pomysłu, bo jest on zbyt niewygodny i nikomu nie potrzebny w czasach, w których super szybkie ultrabooki mieszczą się w damskiej torebce, a w kieszeni mamy wydajne smartfony. Ale to kolejny dowód na to, że w Raspberry Pi tkwi ogromny potencjał, tak samo jak w pasjonatach majsterkowania. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.