NEWS: Huawei odpowiada na kolejne oskarżenia o nielegalne działania

Fot. South China Morning Post

Wczoraj amerykański prokurator Matthew Whitaker poinformował o szczegółach zarzutów wobec azjatyckiego przedsiębiorstwa. Wymiar sprawiedliwości USA przekonuje, że koncern z Shenzhen od około 10 lat podejmował próby kradzieży tajemnic handlowych, łamał krajowe i międzynarodowe prawo, a także utrudniał działania śledcze. Teraz polski oddział Huawei przysyła nam swoją reakcję na te oskarżenia:

– Firma Huawei jest rozczarowana przedstawionymi zarzutami. Po aresztowaniu Pani Meng Wanzhou, szukaliśmy możliwości przedstawienia w Departamencie Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych swojego stanowiska w sprawie dochodzenia prowadzonego przez Prokuraturę dla Wschodniego Okręgu Nowy Jork. Prośba ta została odrzucona bez podania uzasadnienia – argumentuje chińska firma.

Meng Wanzhou to zatrzymana w grudniu w Kanadzie dyrektor finansowa Huawei. Operacja została przeprowadzona na żądanie USA, które wtedy zarzucały Wanzhou naruszenie sankcji nałożonych na Iran. Teraz dochodzą nowe oskarżenia.

Piszemy więcej >>

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.