youtube

Nowe gesty YouTube’a

Fot. YouTube

Google w końcu postanowiło dodać obsługę nowych gestów w wersji mobilnej YouTube’a. Nowy gest to po prostu przesuwanie palcem w lewo, by przejść do następnego filmu lub w prawo, by wrócić do poprzedniego. Ten sposób znamy między innymi z przeglądania zdjęć w aparacie. Aż dziwne, że dopiero teraz Google go wprowadza.
Ten sposób nie tylko przyspieszy nawigację, a przy okazji zapewni Google więcej pieniędzy z reklam. Im szybciej użytkownik przejdzie do kolejnego filmu, tym szybciej wyświetli mu się reklama.

[banner slot=”text”]

Gest przesuwania będzie działać zarówno podczas odtwarzania pełnoekranowego, jak i podczas oglądania opisu filmu i komentarzy. Przesuwanie filmów dołączy do listy wcześniej wprowadzonych gestów. Aplikacja zyskała wsparcie dla kilku gestów w czasie, m.in. do możliwości przeciągnięcia w dół podczas oglądania filmu, w celu zmniejszenia ekranu.

Jako pierwsi aktualizację otrzymają posiadacze urządzeń Apple. Kiedy Android, nie wiadomo.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.