Orange 3 Pi

Orange 3Pi, czyli chińska odpowiedź na Raspberry

Chińska „pomarańcza” chce osiągnąć popularność „maliny”. To nie relacja z targów sadownictwa. Popularnej platformie Raspberry Pi rzucono rękawicę. Zrobiła to (już trzeci raz zresztą) chińska firma Xunlong Software. Produkowane przez nią urządzenia, nazwane Orange Pi, tworzone są według tej samej koncepcji co Raspberry Pi – są to miniaturowe płyty główne zawierające procesor, pamięć RAM, interfejsy sieciowe, kontroler USB oraz, co szczególnie ważne w przypadku tej kategorii sprzętu, 26-pinowy, programowalny interfejs GPIO.

Cztery porty USB 3.1, gniazdo LAN, HDMI i 3,5 mm nimi-jack – wyposażenie w porty lepsze niż w niejednym laptopie (fot. Orange 3 Pi)

Nowy mikrokomputer posiada wbudowany SoC Allwinner H6 SoC składający się z czterech rdzeni ARM Cortex-A53, taktowany 1,8 GHz i wyposażony w GPU Mali-T720. Na pokładzie może znaleźć się 1 GB lub 2 GB pamięci RAM typu LPDDR3, a opcjonalnie można wybrać także wersję z wbudowanym nośnikiem eMMC 8 GB. Cena Oragne Pi zaczyna się od 29,90 dolarów (112,90 zł). | CHIP

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.