Zenon Martyniuk

Spotify pozwoli zablokować wykonawców, których (już) nie lubisz

Funkcja jest teraz testowana.

Spotify testuje funkcję, dzięki której będziemy mogli wyciszyć w serwisie wykonawców grających zamiast na instrumentach, na naszych nerwach… Aktualizacja popularnej muzycznej platformy streamingowej ma pozwolić na wykluczenie z odtwarzania niechcianych artystów. Żeby zablokować wykonawcę wystarczy wejść na jego profil i wybrać odpowiednią opcję.

Funkcja jest, jak na razie, dostępna w wersji beta na iOS-ie. Według niektórych źródeł, w Kanadzie użytkownicy Spotify mogą korzystać z nowej opcji zarówno w iPhone’ach, jak i w smartfonach z Androidem. To może oznaczać, że rozwiązanie powoli jest już wprowadzane w muzycznej chmurze.

Nie lubisz wykonawcy? Zablokuj go (graf. Spotify)

Muzyk, którego oznaczymy jako niechciany, nie będzie pojawiał się w automatycznie generowanych playlistach. Tym samym, jeśli nie przepadamy za youtuberami udającymi raperów lub celebrytkami dającymi koncerty z playbacku, możemy po prostu odebrać im wirtualny mikrofon. Niestety nowa funkcja nie wyciszy utworów, w których niemile widziani artyści występują gościnnie. | CHIP