Zenon Martyniuk

Spotify pozwoli zablokować wykonawców, których (już) nie lubisz

Serwis streamingowy umożliwi wyciszenie artystów, którzy nie przypadli nam do gustu. Zaznaczeni muzycy nie trafią do targetowanych playlist proponowanych przez serwis.

Spotify testuje funkcję, dzięki której będziemy mogli wyciszyć w serwisie wykonawców grających zamiast na instrumentach, na naszych nerwach… Aktualizacja popularnej muzycznej platformy streamingowej ma pozwolić na wykluczenie z odtwarzania niechcianych artystów. Żeby zablokować wykonawcę wystarczy wejść na jego profil i wybrać odpowiednią opcję.

Funkcja jest, jak na razie, dostępna w wersji beta na iOS-ie. Według niektórych źródeł, w Kanadzie użytkownicy Spotify mogą korzystać z nowej opcji zarówno w iPhone’ach, jak i w smartfonach z Androidem. To może oznaczać, że rozwiązanie powoli jest już wprowadzane w muzycznej chmurze.

Nie lubisz wykonawcy? Zablokuj go (graf. Spotify)

Muzyk, którego oznaczymy jako niechciany, nie będzie pojawiał się w automatycznie generowanych playlistach. Tym samym, jeśli nie przepadamy za youtuberami udającymi raperów lub celebrytkami dającymi koncerty z playbacku, możemy po prostu odebrać im wirtualny mikrofon. Niestety nowa funkcja nie wyciszy utworów, w których niemile widziani artyści występują gościnnie. | CHIP

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.