Brutalne gry nie wpływają na agresję nastlolatków

Badacze z Oxford Internet Institute sprawdzili, czy brutalne gry wideo są przyczyną agresywnych zachowań nastolatków. Raport opublikowany w Royal Society Open Science mówi wyraźnie – granie w nie ma żadnego wpływu na występowanie agresywnych zachowań.

W badaniu wzięła udział grupa 1004 brytyjskich 14- i 15-latków i ich opiekunowie. Badanie miało sprawdzić, czy prawdziwa jest teza o bezpośrednim wpływie grania w brutalną grę na zachowanie młodzieży. Naukowcy, Andrew K. Przybylski i Netta Weinstein, przeprowadzili z nastolatkami wywiady, w których wypytywali, o gry, w które grali przez ostatni miesiąc. Następnie wypytali opiekunów, czy zauważyli, by zmieniło się zachowanie podopiecznych, po tym jak grali w brutalne gry. Według Andrew Przybylskiego przekonanie, że brutalne gry wideo napędzają agresję w świecie realnym, jest popularne, ale nieprawdziwe. Mimo zainteresowania tematem ze strony rodziców i decydentów politycznych badania nie wykazały, że istnieją powody do obaw.” Pełną treść raportu znajdziecie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.