Cenne zmiany w Firefoxie

Fot. Mozilla

W najnowszej aktualizacji Firefoxa, która zostanie opublikowana 19 marca, pojawi się wyjątkowo wygodna funkcja. Przeglądarka będzie blokować autoodtwarzanie plików audio i wideo bez zgody użytkownika. To znaczy, że osoby korzystające z Firefoxa nie będą musiały już gwałtownie zmieniać głośności, po tym, jak ni z tego, ni z owego na stronie uruchomi się reklama. Oznacza to, że prawdopodobnie będziemy musieli kliknąć „odtwórz” na materiale wideo, aby obejrzeć filmik. Domyślnie zablokowane będą prawdopodobnie także takie strony jak Netflix czy YouTube, na których niekoniecznie takiego rozwiązania chcemy.

Reklama

Blokowanie nie będzie dotyczyć zaufanych witryn. Użytkownik sam określi, które strony mogą automatycznie uruchamiać pliki. Szybką zmianę ustawień umożliwi ikona widoczna na pasku adresu. Jednocześnie przeglądarka pozwoli również na automatyczne odtwarzanie tym witrynom, które mogą korzystać z mikrofonu i kamery.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.