Jeff Bezos nie poddał się szantażyście

Znany amerykański tabloid groził, że opublikuje jego nagie zdjęcia.

„National Enquirer” to amerykański brukowy tygodnik, którego właściciel David Pecker złożył Jeffowi Bezosowi ofertę, jak się wydawało, nie do odrzucenia. Pecker zagroził bowiem Bezosowi, że opublikuje jego bardzo prywatne zdjęcia.

W styczniu tego roku Bezos podał do wiadomości publicznej, że rozwodzi się z żona. “National Enquirer” ujawnił wtedy jego związek z prezenterką telewizyjną i aktorką Lauren Sanchez. Opublikował także prywatną korespondencję między Bezosem a Sanchez. Jeff Bezos wszczął wówczas prywatne dochodzenie, by sprawdzić, w jaki sposób „NE” wszedł w posiadanie tej korespondencji.

David Pecker, usiłując zmusić Bezosa do zakończenia dochodzenia, zagroził publikacją nagich zdjęć szefa Amazona. Ten zareagował natychmiast, umieszczając na swoim blogu wpis pt. „Nie dziękuję, Panie Pecker”. Jednocześnie Bezos sugeruje, że działania Peckera umotywowane są faktem, że Bezos jest właścicielem nieprzychylnego prezydentowi Trumpowi dziennika „The Washington Post”, a cała sprawa ma podłoże polityczne.