„Nowe” mobilne GeForce’y

Karty graficzne NVIDII dla cienkich i lekkich laptopów doczekały się kolejnej odsłony. Chociaż bardziej stosownym byłoby określenie „kolejnej nazwy”, bo nowy GeForce MX250, mający być następcą MX150 niewiele się od niego różni. Na swojej stronie NVIDIA nie podała wprawdzie taktowania GPU, możliwe więc, że karta będzie po prostu lekko podkręconym MX150. Podobnie jak poprzednik, MX250 bazuje na układzie GP108 (Pacal). Składa się z 384 rdzeni CUDA, 16 ROP, a jego pamięć GDDR5 (2 lub 4 GB) pracuje na 64-bitowym interfejsie.

Więcej zmian widać w przypadku MX230, następcu mniej popularnego MX’a 130. Poprzednik korzystał z leciwej architektury Maxwell, tymczasem nowy model korzysta z tego samego układu co MX250. Ma współpracować wyłącznie z 2 GB pamięci GDDR5. Obie karty pojawią się w wydaniach 25 W i 10 W (stąd prawdopodobnie brak podanych częstotliwości).

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.