Swatch pozywa Samsunga za cyferblaty Galaxy Watch

Fot. Swatch

Według prawników Swatch, Samsung w swoim inteligentnym zegarku wykorzystał ponad 30 ekranów skopiowanych z tarcz czasomierzy szwajcarskiego producenta. Wirtualne cyferblaty dostępne są w sklepie Galaxy Apps i są sprzedawane przez niezależnych programistów. Mimo to, Samsung pobiera opłatę za każdą dokonaną transakcję w swoim sklepie. Swatch w grudniu zwracał uwagę Samsungowi na pojawiające się w Galaxy Apps kopie, jednak koreański koncern usunął tylko część z nich ze swojego sklepu. Jedna z dostępnych w Galaxy Apps skórek skopiowana została z zegarka wartego prawie 2,5 miliona złotych. Teraz Swatch żąda 100 milionów dolarów (około 380 milionów złotych) za stosowanie nieuczciwej konkurencji.

Tuż przed Mobile World Congress w Barcelonie miała miejsce premiera Galaxy Watch Active, czyli tańszej wersji smartwatcha Samsunga. Mieliśmy okazję go zobaczyć podczas trwających targów w stolicy Katalonii.

Ze sklepu Galaxy Apps można pobrać wirtualne cyferblaty skopiowane z produktów Swatch (fot. Swatch)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.