TEST: Hyperbook X77 – polski laptop z GeForce RTX 2060

Hyperbook X77 to laptop gamingowy polskiej firmy, bazujący na kadłubku Clevo P775TM1-G. Z pewnością nie jest to maszyna dla każdego, ale jest doskonałą podstawą do zweryfikowania możliwości mobilnego GeForce'a RTX 2060. Karty, która z pewnością zainteresuje wielu użytkowników.

Podsumowanie wydajności

Hyperbook X77 dużo zawdzięcza procesorowi rodem z komputerów stacjonarnych. Dodajmy: wydajnych komputerów stacjonarnych. Możliwości tego laptopa są bardzo duże, zwłaszcza, że testowana konfiguracja nie jest najmocniejszą jaką oferuje producent. W tej wersji jednak napotkaliśmy trudność wyłącznie w „Battlefield V” w ustawieniach ultra z włączonym ray tracingiem. Poza tym jest to bardzo wydajny komputer, a możliwości mobilnego GeForce’a RTX 2060 są naprawdę wysokie.

Czas pracy na baterii

Bateria w tym modelu jest, owszem, bardzo pojemna (82 Wh). Rzecz w tym, że wewnątrz znajduje się procesor z komputerów stacjonarnych. To nie oznacza zbyt długiej pracy na baterii. Udało mi się obejrzeć dwa odcinki drugiego sezonu Punishera na Netflix na tej właśnie maszynie, na jednym ładowaniu. W bardziej „oficjalnym” teście przeglądania sieci (5 kart w Chrome z przeładowaniem co 2 minuty każda) Hyperbook X77 uzyskał 149 minut czasu pracy. Jak na komputer stacjonarny to można żartobliwie stwierdzić, że ma bardzo wydajny „UPS”.

Reklama

Podsumowanie – mobilny GeForce RTX 2060 naprawdę wiele potrafi

Hyperbook X77 nie zaskakuje formą, bo kadłubek na którym się opiera był znany już wcześniej. Nie wygląda oszałamiająco. Nie musi. Ma świetne możliwości rozbudowy, znacznie większe niż w przypadku większości laptopów. To zasługa desktopowego procesora, aż czterech slotów na RAM oraz miejsc na cztery nośniki danych. To bardziej pasuje do desktopa niż laptopa prawda? A sama karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2060? Jest, owszem, bardzo wydajna. Uzyskuje świetne rezultaty we właściwie wszystkich tytułach… przynajmniej do chwili gdy nie ustawimy maksymalnych ustawień w „Battlefield V”. Wówczas coś niedobrego burzy obraz znakomitej wydajności nowej karty graficznej.

Warto dodać, że celowo nie poruszam tu tematu temperatury i głośności. O tym napiszę więcej za kilka dni w kontekście podkręcania. Tak, Overclocking w laptopie Hyperbook X77 jest nie tylko możliwy ale też daje wymierne korzyści, nie tylko w benchmarkach. Na tę chwilę wspomnę jedynie, że GPU jest zaskakująco chłodny, nawet pod obciążeniem. A to daje pewne pole do manewru… | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.