Twórca cheata do GTA V zobowiązany do zapłacenia 150 tys. dol.

Cheaty to modyfikacje oprogramowania, które zapewniają graczowi przewagę nad innymi, np. dają nieśmiertelność albo podgląd całej mapy. Wielu producentów gier zabrania takiego działania, traktując je jak oszustwo. Skazany przez nowojorski sąd na zapłacenie wydawcy 150 tys. dol. kary Johnny Perez opracował program Elusive, narzędzie służące do oszukiwania w trybie sieciowym GTA V.

Reklama

Osoby, które korzystały z Elusive dostawały nieskończoną ilość amunicji i mogły teleportować swoją postać. Jednak nie to było głównym powodem skazania, lecz fakt, że cheat umożliwiał generowanie wirtualnych pieniędzy. GTA V korzysta z systemu mikropłatności. Generowanie wirtualnych pieniędzy umożliwiało graczom omijanie systemu mikropłatności, co naraziło wydawcę, Take Two Interactive, na konkretne straty finansowe. Johnny Perez nie działał charytatywnie. Według ustaleń sądu za licencję życzył sobie od 10 do 30 dol. Stąd taka kwota odszkodowania. Poza 150 tys. dol. na rzecz wydawcy, Perez ma do zapłacenia jeszcze 67 tys. kosztów postępowania sądowego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.