Kadr z kreskówki o Kubusiu Puchatku

Użytkownicy Reddita obawiają się cenzury po przejęciu serwisu przez Tencent

Fot. Disney

Chiński koncern Tencent zainwestował w serwis społecznościowy Reddit ponad pół miliarda złotych (150 milionów dolarów). Nie spodobało się to użytkownikom, którzy obawiają się wprowadzenia cenzury na wzór chiński. Z tego powodu w portalu zaczęły pojawiać się zakazane w Chinach fotografie i grafiki. Poza zdjęciami z protestów na placu Tian’anmen z 1989 roku, użytkownicy udostępniają też grafiki przedstawiające… Kubusia Puchatka. Cenzura bowiem skrzętnie usuwa z kontrolowanego przez władze chińskiego internetu sympatycznego misia, który za bardzo przypomina Xi Jinpinga, czyli obecnego przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej a jednocześnie pierwszego sekretarza Komunistycznej Parti Chin.

Tencent to chińska firma inwestycyjna, do której należą m.in. Riot („League of Legends”) i Epic Games („Fortnite”), a także aplikacja WeChat.

Użytkownicy Reddita obawiają się cenzury po przejęciu serwisu przez chiński Tencent (fot. CHIP)
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.