Xbox Live pojawi się na Switchu i smartfonach

Fot. Microsoft

W zapowiedzi tegorocznej GDC (Game Developers Conference) pojawiła się informacja o tym, że usługa Xbox Live będzie niedługo dostępna nie tylko na Xboxie i w Microsoft Store na PC, ale także na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS-em, a także na konsoli Switch. Obecnie Xbox Live zainstalowany jest na ponad 400 milionach urządzeń i korzysta z niego 68 milionów aktywnych użytkowników. Microsoft liczy na to, że po otworzeniu się na rynek mobilny, usługa Xbox Live znajdzie się nawet na 2 miliardach urządzeń. Microsoft ponadto zamierza udostępnić zestaw narzędzi programistycznych (SDK), które pomogą tworzyć gry na wiele platform. Konferencja GDC w tym roku odbędzie się od 18 do 23 marca w San Francisco.

To kolejna inicjatywa Microsoftu związana z łączeniem graczy grających na różnych urządzeniach. W zeszłym roku, wspólnie z Nintendo, Microsoft uruchomił kampanię promującą cross-play pomiędzy konsolami Xbox One i Nintendo Switch.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.