AnTuTu mówi „sprawdzam”

AnTuTu zapowiedziało wydanie nowej wersji aplikacji testującej. Wersja 7.2.6 zawiera rozwiązanie, które ma zapobiegać fałszowaniu wyników testów smartfonów, których dopuszczają się niektórzy producenci smartfonów. Producenci (rzecz dotyczy m.in. OnePlus, Meizu, OPPO i Huawei) na potrzeby testu uruchamiają specjalne tryby uruchamiające pełną wydajność procesora w przypadku uruchomienia testu. W wykazie opublikowanych przez AnTuTu znalazły się takie, które mają temu zapobiec. Jak to określiło AnTuTu „nowa wersja naprawi problem nieprawidłowego wyniku działania UX spowodowanego złośliwym wykorzystaniem uprawnień systemowych przez niektórych producentów”. 
Jest to o tyle ważne, że wyniki testów za pomocą tej aplikacji uznawane są za rzetelne i miarodajne. Dla wielu osób stanowią podstawę do ewentualnego wyboru tego lub innego smartfonu. AnTuTu musi więc dbać o reputację. Na ile skuteczne będą wprowadzone zmiany, przekonamy się zapewne już wkrótce, przy okazji kolejnych smartfonowych premier.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.