Apple Arcade – abonament zamiast mikropłatności w grach

Abonament Apple Arcade zastąpi wszystkie inne opłaty pobierane przed ściągnięciem lub w trakcie grania w popularne tytuły na iPhone'ach, iPadach i Macach. Z jednej tego typu usługi będzie mogło korzystać aż 6 członków rodziny.

Po uiszczeniu niewielkiej miesięcznej opłaty gracze uzyskają dostęp do ponad stu gier. Na razie nie wiadomo o jaką kwotę chodzi, ale, jak zapewnia Apple, będzie ona korzystniejszym rozwiązaniem niż dokonywanie pojedynczych płatności za każdą grę. Objęte programem tytuły będą wolne od reklam i jakichkolwiek mikropłatności. Umożliwią też grę offline, co docenią z pewnością osoby często podróżujące. Na nowej usłudze zyskają także rodzice, którzy będą mogli w prostszy sposób kontrolować zabawę dzieci.

Apple ujawniło, że pierwsze ekskluzywne gry zawarte w usłudze to między innymi: „Beyond a Steel Sky”, „The Pathless”, „Little Orpheus”, „Doomsday Vault”, „Sonic Racing”, „Lego Brawls”, „Lego Arthouse”, „Fantasian” oraz „Sayonara Wild Hearts”. Baza tytułów ma być systematycznie powiększana. Dosyć nowatorskim rozwiązaniem jest też kwestia pieniędzy przekazywanych deweloperom – to ile zarobią wydawcy będzie zależało od czasu, jaki gracze spędzą przy ich produktach. Arcade zostanie udostępnione użytkownikom jesienią. Usługa trafi do 150 krajów, w tym Polski. | CHIP.pl

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.