Honor View 20: Czujnik Time-of-Flight w praktyce

A może by tak zrobić zawody narciarskie?

W Bieszczadach, gdzie odbywała się akcja CHIP Winter Challenge śniegu było pod dostatkiem, ale szczerze mówiąc, my wcale go nie potrzebowaliśmy – wystarczył smartfon Honor View 20 z czujnikiem ToF pozwalającym użyć go jako kontrolera ruchowego, oraz gra Fancy Skiing!

W praktyce wykorzystujący podczerwień dalmierz pozwalający sztucznej inteligencji View 20 rozpoznawać sylwetki i wykrywać ruch okazał się całkiem sprawny – działał precyzyjnie nawet w słabym oświetleniu zachodzącego słońca i jak zobaczycie na filmie dopiero po zmierzchu konieczne stało się wykorzystanie dodatkowego oświetlenia.

Chociaż producent zastrzega, że do wykorzystania View 20 jako kontrolera ruchowego potrzebna jest dedykowana stacja dokująca, tak naprawdę nie jest ona konieczna. My używaliśmy kieszonkowego projektora łączącego się ze smartfonem Honor bezprzewodowo.

 

Marka Honor, producent smartfonów, wearables i akcesoriów.
Helikon-Tex, polska firma produkująca wysokiej jakości sprzęt outdoorowy, survivalowy, EDC i militarny.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.