tesla - ładowarka

Samochody Tesli będą się ładowały 2 razy szybciej

W Europie nowe ładowarki pojawią się pod koniec roku.

Nowe kable na stacjach ładowania Tesli wyglądają prawie identycznie do używanych dotychczas. Według producenta, nowe ładowarki w 5 minut są w stanie zapewnić dodatkowe 120 km jazdy (75 mil). To dwukrotnie więcej niż dotychczas. Oczywiście, dużo zależy nie tylko od samej ładowarki, ale również od oprogramowania samochodu. Kiedy Tesla z inteligentnym systemem ładowania zaczną zbliżać się do stacji, samochód schłodzi baterię, aby zapewnić najbardziej optymalną temperaturę do ładowania.

Tesla zamierza modernizować swoje stacje ładowania, które jeszcze w tym roku będą w stanie zapewnić moc na poziomie 250 kW. Jest to możliwe dzięki nowej szafie zasilającej o mocy 1 MW, a także technologii Tesli opracowanej do magazynowania dużych zapasów energii w sieci.

Początkowo, nowe ładowarki V3 będą dostępne jedynie w okolicach San Francisco dla użytkowników Modelu 3. Jednak w najbliższych miesiącach producent zamierza wprowadzić zmiany oprogramowania także w Modelu S i Modelu X. Nowe kable na europejskie stacje ładowania samochodów elektrycznych Tesli trafią pod koniec roku. | CHIP