Senator Elizabeth Warren proponuje podział Google, Facebooka, Amazona i innych.

Według Elizabeth Warren giganci nowych technologii, tacy jak Google, Facebook, Amazon i Apple powinni zostać podzielone na mniejsze firmy. W obecnym kształcie blokują bowiem konkurencję, stając się pewnego rodzaju monopolistami w swoich dziedzinach. W odpowiedzi na te plany Facebook zablokował wyborcze reklamy senator Warren, która w ostatni piątek ogłosiła oficjalnie że zamierza ubiegać się o stanowisko prezydenta w wyborach prezydenckich w 2020 r. Jednym z elementów jej programu jest wyborczego jest właśnie plan podzielenia na mniejsze części największych technologicznych koncernów. Dotyczyć ma to firm, których przychód 25 mld dol.

Facebook zareagował błyskawicznie, blokując w serwisie wszystkie spoty wyborcze Elizabeth Warren. Po odkryciu tego faktu przez media portal obiecał przywrócić wyświetlanie reklam. Tłumaczył się przy tym, że powodem blokady było wyłącznie niedozwolone użycie znaków firmowych. Senator od razu skomentowała ten fakt:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.