Stream Apple konkurencją dla Netflixa i HBO?

Apple konferencję organizuje oczywiście w Steve Jobs Theater w Cupertino. Forma zaproszenia, czyli animacja oraz towarzyszące jej hasło „It’s show time” sugerują, że tym razem tematem spotkania będą nie urządzenia, lecz usługi, a dokładnie streaming filmów. Wiele mówi też fakt, że na konferencji mają pojawić się m.in. filmowe gwiazdy takie jak Jennifer Aniston, Reese Whiterspoon, Jennifer Garner oraz reżyser JJ Abrams  Już od dłuższego czasu mowa jest o tym, że Apple przygotowuje się do uruchomienia własnego serwisu VoD. Prace nad nim mają trwać od 2015 r., a w 2017 r. Apple wydało podobno 1 mld dol. na pozyskanie filmów na wyłączność oraz produkcję oryginalnych treści. Ich wspólną cechą ma być zawartość „przyjazna rodzinie”.

Poza uruchomieniem usług VoD, Apple przymierza się także do uruchomienia własnego serwisu newsowego. Konkurencja rośnie więc nie tylko Netflixowi czy HBO, ale także Google News. Zapowiada się, że 25 marca będzie gorącym dniem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.