Zuckerberg zapowiada znikające posty

We wpisie na blogu amerykański biznesmen podkreśla, że jego portal społecznościowy powstał jako platforma do swobodnego dzielenia się treściami. Tymczasem dziś oczekiwania użytkowników są już inne. Internauci zwracają uwagę na bezpieczeństwo danych i prywatność. Dodatkowo Mark Zuckerberg zapewnia, że jest świadomy uszczerbku na wizerunku Facebooka:
Zuckerberg zapowiada znikające posty

– Rozumiem, że wielu ludzi nie sądzi, aby Facebook chciał budować platformę zorientowaną na prywatność użytkowników. Obecnie nie mamy dobrej opinii, jeśli chodzi o usługi chroniące prywatność, a w przeszłości skupialiśmy się na dawaniu internautom narzędzi do otwartego dzielenia się treściami – podkreśla założyciel serwisu.

Zuckerberg obiecuje, że portal zmieni założenia związane z prywatnością, skupi się na szyfrowaniu komunikacji oraz wprowadzi tryb publikacji, w ramach którego po pewnym czasie posty będą usuwane z serwerów Facebooka. Amerykanin przypomina, że cała historia jego medium społecznościowego to cykl zmian związanych z dostosowywaniem się do nowych warunków i oczekiwań internautów.