10 małych robotów SpotMini ciągnie ciężarówkę

Fot. Boston Dynamics
Boston Dynamics opublikowało wideo, na którym 10 robotów SpotMini ciągnie samochód ciężarowy. Nietypowy zaprzęg jest prezentacją możliwości urządzeń, które wejdą niedługo do masowej produkcji.

Amerykański producent zapowiedział, że jeszcze w tym roku rozpocznie sprzedaż robotów SpotMini. Cena nie została ogłoszona, ale powinniśmy spodziewać się, że mechaniczny pies Boston Dynamics będzie kosztował tyle co luksusowe auto. Tymczasem możemy zobaczyć na poniższym nagraniu, jak 10 modeli maszeruje równym krokiem, ciągnąc ciężarówkę.

Żółto-czarny pies to jedno z mniejszych urządzeń Boston Dynamics. Amerykańska firma ujawniła robota w 2016 roku. Na jednym ładowaniu SpotMini może biegać do półtorej godziny, uniesie do 14 kilogramów, ale, jak widać, mechaniczne czworonogi potrafią też działać zespołowo.

Boston Dynamics zostało założone w 1992 roku przez absolwenta Massachusetts Institute of Technology, Marca Raiberta. Przedsiębiorstwo rozwijało systemy i urządzenia dla wojskowej agencji DARPA. W 2013 roku producent został przejęty przez należącą do Alphabetu firmę Google X. Obecnie Boston Dynamics należy do SoftBank Group, japoński holding kupił firmę 2 lata temu. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.