Android Q jak iOS – poza gestami pojawi się też 3D Touch

Według wstępnych informacji, Deep Press ma wywoływać efekt taki sam, jak w tej chwili dłuższe przytrzymanie palca. Oznacza to, że tak jak w iOS-ie, mocne przyciśnięcie w miejscu wyświetlania ikony aplikacji wywoła rozwijane menu ze skrótami.  Niewykluczone jednak, że Google wprowadzi też inne zastosowania tej technologii. Funkcja będzie najprawdopodobniej wymagała wsparcia sprzętowego, jednak najwięksi producenci, tacy jak Samsung czy Huawei, już od dawna mają opracowane technologie, które pozwalają na obsługę Deep Press.
Premiera Androida Q już na początku maja / graf.prasowa
Premiera Androida Q już na początku maja / graf.prasowa

https://www.youtube.com/watch?v=PeXPDpUubzY

Co ciekawe, rozpoznawanie siły nacisku na ekran po raz pierwszy pojawiło się w smartfonie Huawei Mate S, a nie w iPhonie. Jednak niedługo później, Apple wprowadziło tę funkcję w swoich produktach i tak naprawdę od tego momentu stała się ona popularna. Na nagraniu powyżej możecie zobaczyć jak 3D Touch działa w praktyce w iOS-ie.

Android Q zadebiutuje na konferencji Google I/O 2019, która odbędzie się 7-9 maja. Wersję rozwojową systemu mogą testować już użytkownicy smartfonów z serii Pixel. | CHIP