Chromium Edge wprowadza obsługę wyszukiwania w Google

Chromium Edge o numerze 75.0.130.0 (na razie tylko w wersji Canary) umożliwia już przeszukiwanie w Google , Yahoo! i DuckDuckGo. Aby zmienić silnik wyszukiwania, należy wejść do Ustawień i przejść do Privacy and services | Address bar | Search engine used in the address bar. A następnie wybrać wyszukiwarkę. Na razie jedynie uczestnicy programu Canary mogą skorzystać ze zmiany silnika wyszukiwania.

Pierwotnie Microsoft miał zamiar używać Edge z własnym silnikiem, jednak ostatecznie wybrał Chromium. Jest to ruch jednak całkowicie zrozumiały, zważywszy na fakt, że lutym tego roku przeglądarki Microsoftu miały łącznie 12% udziału w rynku, a Chrome – 67%. Przejście na Chromium pozwoli nowej wersji Edge’a wykorzystywać m.in. większość wtyczek działających na Chrome, co może przyczynić się do zwiększenia popularności przeglądarki Microsoftu.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.