Najgorszy kwartalny wynik finansowy Samsunga od 2016 roku

Fot. Samsung

Samsung opublikował raport finansowy za pierwszy kwartał 2019 roku. Przychód skonsolidowany wyniósł 52,4 biliona wonów (około 171,8 miliarda złotych), co oznacza, że skurczył się o 13,5 procenta rok do roku. Natomiast zysk operacyjny jest mniejszy aż o 60 procent niż przed rokiem i wyniósł zaledwie 6,2 biliona wonów (20 miliardów złotych). To najgorszy wynik finansowy Samsunga od połowy 2016 roku. Okazuje się, że najgorzej wypada sprzedaż wyświetlaczy, która zanotowała straty w wysokości 560 miliardów wonów (1,8 miliarda złotych). Samsung mniej zarobił też na półprzewodnikach. Zyski z tego tytułu spadły o 64 procent rok do roku. Koncern przekonuje, że spodziewa się w dalszej części roku wzrostu sprzedaży szczególnie najnowszych telewizorów i klimatyzacji, a także pamięci. Samsung liczy też na przyszłe zyski ze sprzedaży ekranów do zginanych urządzeń.

Koreański producent w pierwszym kwartale zanotował znacznie niższe wyniki finansowe niż w analogicznym okresie przed rokiem (graf. Samsung)

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.