Patent LG na smartfon z przeźroczystym ekranem

Fot. LG
Wniosek złożony przez firmę z Korei dotyczy składanego telefonu. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że wyświetlacz dodatkowo jest przeźroczysty. Parę szczegółów zdradza rysunek dołączony do dokumentacji patentowej.

Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych opublikował treść wniosku złożonego trzy lata temu przez koreańskiego producenta. Smartfon istotnie różni się od urządzeń, które widzieliśmy dotychczas. Według opisu, konstrukcję zegniemy jak książkę, a panele dotykowe będą zamontowane po obu stronach telefonu, dzięki czemu zmieni się sposób obsługi. W momencie kiedy ustawimy przeźroczystość na wyższą wartość niż 20 procent, automatycznie włączy się tylny czujnik dotykowy. Rozwiązanie wydaje się dziwne, ale podobną funkcjonalność miała już konsola PS Vita. Z tą różnicą, że w modelu Sony do sterowania używaliśmy zamontowanego z tyłu touchpada.

Nowy patent LG (graf. LetsGoDigital)

LG pracuje od dłuższego czasu nad zginanymi i przeźroczystymi ekranami. Na początku roku, podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas, koreański producent pokazał zwijany telewizor. Składane smartfony zaprezentowały już Samsung oraz Huawei, w drodze jest też m.in. urządzenie Xiaomi. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.