Studenci z Uniwersytetu Warszawskiego ze złotym medalem w programowaniu zespołowym

Jakub Boguta, Konrad Paluszek i Mateusz Radecki z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego zdobyli złoty medal i tytuł Mistrzów Europy podczas 43 edycji Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC). W tym roku zawody rozgrywano w portugalskim Porto. Polacy w klasyfikacji generalnej zajęli 4 miejsce. Całość zawodów wygrali Rosjanie z Uniwersytetu Moskiewskiego. Za nimi były drużyny amerykańskiego Massachusetts Institute of Technology i Uniwersytetu Tokijskiego. W zawodach brało udział łącznie 135 drużyn z całego świata.