Taksówkarze zakończyli negocjacje z rządem

Fot. zdnet.com

Rozmowy taksówkarzy z przedstawicielami rządu zakończyły się przed 18.00. Minister technologii Jadwiga Emilewicz i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformowali, że do wakacji uchwalona zostanie ustawa, która ma rozwiązać główne problemy strajkujących taksówkarzy. Powstanie także międzyresortowy zespół, który zajmie się eliminacją nielegalnych praktyk i likwidacją szarej strefy. Ustawa ma gwarantować możliwość korzystania z aplikacji mobilnych, ale nie będą one mogły służyć temu, by „tworzyć nieuczciwą konkurencję i niszczyć rynek taksówkarski”. Nie padło żadne słowo na temat zawieszenia czy wyłączenia popularnych usług transportowych pokroju Ubera i Bolta.

Oficjalnie strajk taksówkarzy się zakończył, ale nie wszyscy są zadowoleni z rezultatu rozmów. Część taksówkarzy mimo wszystko pojechała zgodnie z zapowiedzią blokować lotnisko Okęcie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.