Toyota rozdaje patenty

Toyota bez żadnych opłat licencyjnych umożliwi innym producentom korzystanie z prawie 24 tys. jej patentów, które dotyczą przede wszystkim niskoemisyjnych samochodów. Oferta będzie obowiązywać do 2030 r. i dotyczy także tych rozwiązań, co do których wnioski patentowe są jeszcze w trakcie rozpatrywania, Jednocześnie koncern zadeklarował, że również nieodpłatnie wesprze tych producentów samochodów, którzy korzystając z patentów Toyoty, zaczną produkować samochody elektryczne. Opracowane przez Toyotę rozwiązania to m.in. rozwiązania stosowane w hybrydach (HEV), hybrydach plug-in (PHEV) czy samochodach elektrycznych na ogniwa paliwowe (FCEV).

Producenci samochodów będą mogli korzystać z silników, baterii, jednostek sterujących, przekładni i innych elementów samochodów hybrydowych i wodorowych Toyoty. Toyocie przyświeca szczytny cel. Popularyzacja samochodów elektrycznych jest jednym z elementów zapobiegania globalnemu ociepleniu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.