Serral wygrywa turniej StarCrafta II w Kijowie

Fin Joona „Serral” Sotala wygrał rozgrywany w Kijowie turniej WCS Spring. Jest to jednocześnie 5 wygrany turniej w karierze z cyklu World Championship Series. Serral udowodnił swoją pozycję w światowych rozgrywkach „StarCrafta II”. W turnieju rozgrywanym na Ukrainie fiński gracz stosunkiem 4:0 pokonał w finale meksykańskiego zawodnika Juana Carlosa „SpeCiala” Tena Lopeza. W Kijowie wystąpiło też 7 polskich graczy. Najlepszy z nich, Mikołaj „Elazer” Ogonowski doszedł do ćwierćfinału, w którym przegrał 0:3 z Amerykaninem Alexem „Neebem” Sunderhaftem. W zeszłym roku Serral jako pierwszy zawodnik spoza Korei Południowej wywalczył tytuł Mistrza Świata podczas finałów na BlizzConie, a w tym roku potwierdza swoją dominację na światowej scenie „StarCrafta II”.

Fin Joona „Serral” Sotala wygrał turniej WCS Spring w Kijowie (graf. ESL)