Trump: Huawei jest niebezpieczne, ale może być częścią umowy handlowej

Podczas konferencji dotyczącej Departamentu Rolnictwa w USA jeden z reporterów zapytał prezydenta o zakaz obejmujący Huawei. Donald Trump nie krył, że uważa chiński koncern za coś groźnego, ale jednocześnie w tej samej wypowiedzi podkreślił, że dopuszcza możliwość wykorzystania firmy jako elementu umowy handlowej z Chinami:

Huawei jest czymś bardzo niebezpiecznym. Popatrzcie na to, co zrobili z punktu widzenia bezpieczeństwa, z wojskowego punktu widzenia. Możliwe jest jednak, że Huawei będzie częścią umowy handlowej. Gdybyśmy zawarli taką umowę, potrafię sobie wyobrazić, że Huawei zostanie w jakiejś formie jej częścią – stwierdza Trump.

Wygląda zatem na to, że kwestia bezpieczeństwa narodowego nie jest aż tak istotna, skoro prezydent rozważa użycie Huawei jako karty przetargowej. Rok temu z podobnym zakazem zmagało się ZTE, które ostatecznie osiągnęło ugodę z Departamentem Handlu USA.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.