AMD Ryzen 3950X podkręcony do 5 GHz

AMD zaprezentowało swoje nowe CPU dla segmentu konsumenckiego na Computexie, a już teraz pojawiły się pierwsze informacje o możliwościach podkręcania nowych układów. Szczególnie ciekawe są rezultaty uzyskane na 16-rdzeniowych procesorach Ryzen 9 3950X. Bazowo taktowany 3,5 GHz, przyspieszający maksymalnie do 4,7 GHz układ został podkręcony do 5,0 GHz na wszystkich rdzeniach. Było to możliwe dzięki zastosowaniu chłodzenia ciekłym azotem. Niemały jest tu też udział płyty głównej MSI MEG X570 GODLIKE – podkręcenie 16-rdzeniowego procesora do 5 GHz to potężne wyzwanie dla sekcji zasilania.

5,0 GHz na 16 rdzeniach? Całkiem niezły wynik – zobaczymy jaki potencjał drzemie w tańszych modelach Ryzen 3000 (fot. wccftech)

Do rynkowej premiery flagowego modelu z rodziny Ryzen 3000 zostało jeszcze niemało czasu – układ ten ukaże się we wrześniu. Wcześniej, bo 7 lipca, na sklepowe półki trafią tańsze procesory Ryzen z nowej serii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.