Robert Downey Jr. chce posprzątać Ziemię, wykorzystując roboty i nowe technologie

W trakcie konferencji Re:Mars organizowanej przez Amazon, poza naukowcami z różnych dziedzin wystąpił także Robert Downey Jr. Po luźnych anegdotach ze swojego życia zawodowego i ciekawostkach na temat uniwersum Marvela, aktor oznajmił, że zakłada stowarzyszenie Footprint Coalition, które ma zajmować się oczyszczaniem planety. Konkretne pomysły nie zostały przedstawione, gdyż inicjatywa ruszy dopiero w połowie 2020 roku. Aktor chce jednak wykorzystać sztuczną inteligencję oraz nowe technologie, by przywrócić równowagę ekologiczną Ziemi.

Niedawno siedziałem przy stole z superinteligentnymi ekspertami. Podczas rozmowy ktoś stwierdził, że dzięki pomocy robotów i aktualnej technologii, jako ludzkość bylibyśmy w stanie znacznie oczyścić, a nawet całkowicie uporządkować w ciągu 10 lat naszą planetę. Będąc w zasadzie 54-letnim dzieckiem, powiedziałem: – Zróbmy to! Utwórzmy w tym celu jakieś stowarzyszenie. – Zero reakcji. Przytłoczyła mnie martwa cisza. Ci światli ludzie stwierdzili, że biurokracja, patenty i polityka są zbyt wielką przeszkodą. Ale ja chcę spróbować. Może nie zmienię praktycznie nic, mając przed sobą widmo niemal pewnej porażki, ale i tak jest to najlepszy pomysł, na jaki kiedykolwiek wpadłem. – powiedział Robert Downey Jr.

Footprint Coaliton nie ma jeszcze gotowej strony, ale można się już zapisać do newslettera, by śledzić dalsze losy tej inicjatywy.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.