dzień bez telefonu

Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego

Fot. pexels.com

15 lipca obchodzimy nieoficjalne święto – Dzień bez Telefonu Komórkowego. Z narzędzia, które służyło kiedyś tylko do dzwonienia, telefon stał się przedłużeniem ręki. Smartfon jest naszym oknem na świat, komunikatorem, nawigacją, platformą do grania, narzędziem biznesowym, kamerą i aparatem. Nie wyobrażamy sobie już bez niego życia. Z ubiegłorocznej ankiety Kaspersky Lab wynika, że dla 90% badanych, utrata smartfonu jest bardziej stresująca niż spóźnienie się na samolot czy udział w wypadku samochodowym. Dlatego nic dziwnego, że od 2014 roku nomofobia, czyli panika wywołana brakiem telefonu trafiła na listę zaburzeń psychicznych. Nawet jeżeli nie wydaje nam się ono tak groźne, jak uzależnienie od hazardu czy narkotyków, to potrafi negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, zaburzyć cykl snu i wpłynąć na relację z bliskimi.

Dziś, w Dzień bez Telefonu Komórkowego warto pochylić się nad tym problemem i sprawdzić, jak długo uda się nam nie sięgać po smartfon. Czy wytrzymamy bez przewijania Facebooka, plotkowania na Messengerze, oglądania filmików na YouTubie i grania w gry chociaż kilka godzin?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.