Siedziba Facebooka ewakuowana

Kontrola nadchodzących do firmy przesyłek wykryła, że w jednej z paczek prawdopodobnie znajduje się sarin, bojowy środek trujący. Jon Johnston ze straży pożarnej w Menlo Park poinformował, że Facebook sprawdza wszystkie nadchodzące przesyłki. Dwie z nich okazały się podejrzane. Osoby, które mogły być narażone na kontakt z sarinem zostały przebadane. Żadnej z nich nie grozi niebezpieczeństwo.

Rzecznik Facebooka Anthony Harrison potwierdził, że firma ewakuowała cztery budynki, ale do trzech z nich pracownicy już wrócili. Władze nie potwierdziły jeszcze, czy faktycznie w przesyłkach znajdował się sarin.

Sarin to silnie trująca substancja, stosowana jako trujący środek bojowy. Do organizmu dostaje się przez drogi oddechowe i skórę. Wystarczy kilkanaście miligramów sarinu, by spowodować śmierć osoby dorosłej.

Sarin został użyty 20 maja 1995 r. podczas zamachu w tokijskim metrze, którego dokonali członkowie sekty Aum Shinrikyō („Najwyższa Prawda”). Zginęło wówczas 12 osób, a 5500 trafiło do szpitali z silnymi zatruciami, oparzeniami układu oddechowego lub uszkodzeniami wzroku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.