dron

Throwflame: dron z miotaczem ognia

Fot. Throwflame
Amerykańska firma Throwflame sprzedaje miotacze ognia... montowane na dronie. W spocie reklamowym oglądamy TF-19 WASP Flamethrower Drone współpracujący z latającą platformą DJI. Zasięg ognia to ponad 7 metrów.

Miotacz kosztuje 1500 dolarów (około 5700 złotych) i można go doczepić do drona, który jest w stanie unieść 2,2 kilograma. W nagraniu wideo producent demonstruje miotacz podłączony do drona DJI S1000. TF-19 ma bak na galon benzyny (3,7 litra). Po uruchomieniu urządzenie Throwflame zionie ogniem na 7,5 metra przez 100 sekund.

Producent wyjaśnia, że przeznaczeniem miotacza jest niszczenie gniazd os. Ciekawe zastosowanie zaprezentowali chińscy pracownicy elektrowni w mieście Xiangyang – urządzenie posłużyło tam do usunięcia z linii energetycznej siatki, która zaplątała się pomiędzy przewodami.

Firma Throwflame robi też drony na zamówienie, a ich cena zależy od zastosowania i zasięgu, jakiego oczekuje klient. Coraz częściej drony są wykorzystywane do innych celów, niż nagrywanie scen z lotu ptaka czy przewożenie ładunków. Jednak montowanie broni, w postaci miotacza ognia, może budzić obawy. Zwłaszcza że mówimy o cywilnym urządzeniu a nie wojskowym. Jak oceniacie ten pomysł? | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.