Vivo iQOO Neo – średniak z pojemną baterią

Napędzany zeszłorocznym topowym układem Qualcommu, do tego wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh, nowy smartfon produkcji chińskiego Vivo może być całkiem ciekawym zawodnikiem w średnim segmencie. Telefon może pochwalić się funkcją szybkiego ładowania (22,5 W) oraz specjalnym systemem chłodzenia, który, zdaniem producenta, ma zmniejszać temperaturę wewnątrz urządzenia o około 3 stopnie względem innych, podobnych konstrukcji.
Vivo iQOO Neo – średniak z pojemną baterią

Nowy telefon Vivo może się się podobać. Producenci coraz częściej stosują niejednolitą powierzchnię pleców urządzenia (fot. Vivo)

Vivo iQOO Neo ma 6,38-calowy ekran o rozdzielczości FHD+ wykonany w technologii OLED. Producent zdecydował się na zamontowanie potrójnego aparatu fotograficznego (12 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix) i pojedynczego aparatu do selfie (12 MPix). Procesor znajdujący się w środku, Snapdragon 845, ma w Vivo iQOO Neo do dyspozycji 6 lub 8 GB pamięci RAM, w zależności od wybranej wersji telefonu. Pamięć na dane może mieć natomiast 64 lub 128 GB. Cena telefonu to od 230 do 295 euro, czyli od 975 zł do 1250 zł.