Vivo iQOO Neo – średniak z pojemną baterią

Na pokładzie Snapdragon 845.

Napędzany zeszłorocznym topowym układem Qualcommu, do tego wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh, nowy smartfon produkcji chińskiego Vivo może być całkiem ciekawym zawodnikiem w średnim segmencie. Telefon może pochwalić się funkcją szybkiego ładowania (22,5 W) oraz specjalnym systemem chłodzenia, który, zdaniem producenta, ma zmniejszać temperaturę wewnątrz urządzenia o około 3 stopnie względem innych, podobnych konstrukcji.

Nowy telefon Vivo może się się podobać. Producenci coraz częściej stosują niejednolitą powierzchnię pleców urządzenia (fot. Vivo)

Vivo iQOO Neo ma 6,38-calowy ekran o rozdzielczości FHD+ wykonany w technologii OLED. Producent zdecydował się na zamontowanie potrójnego aparatu fotograficznego (12 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix) i pojedynczego aparatu do selfie (12 MPix). Procesor znajdujący się w środku, Snapdragon 845, ma w Vivo iQOO Neo do dyspozycji 6 lub 8 GB pamięci RAM, w zależności od wybranej wersji telefonu. Pamięć na dane może mieć natomiast 64 lub 128 GB. Cena telefonu to od 230 do 295 euro, czyli od 975 zł do 1250 zł.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News