mural

WIDEO: Drony namalowały mural we włoskim parku

Fot. techcrunch.com

Włoska firma projektowa Carlo Ratti Associati zebrała ponad 1200 niewielkich ilustracji pochodzących z artystycznej społeczności, a następnie wybrała 100 z nich do zaprojektowania muralu. Następnie opracowano trasę czterech dronów, które wyposażono w puszki z farbą. Maszyny dostarczone przez Tsuru Robotics pracowały przez 12 godzin. W efekcie w parku Aurelio Peccei w Turynie powstał mural o wielkości 14 x 11 metrów. Zadanie było o tyle trudne, że drony nie mogły się pomylić czy wpaść na siebie – każdy błąd na białej ścianie popsułby cały mural. Efekt końcowy przypomina bardziej prace amatorów graffitti niż mistrzów street artu, ale pamiętajmy, że maszyny na tym polu robią dopiero pierwsze kroki.

Używanie dronów w sztuce jest coraz popularniejsze. Warto zobaczyć wspaniałe, synchroniczne pokazy całego roju kwadrokopterów np. układających się w kształt magazynu „TIME” lub bijących rekord świata.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.