Zielone światło dla Huawei?

Dziennik „Gazeta Prawna” dotarł do treści tez przygotowanych dla prezydenta Dudy przed spotkaniem z ministrem spraw zagranicznych Chin, Wangiem Yi. Według dziennika w dokumencie znalazł się  m.in. taki fragment:

W lipcu MC zakończy analizę kwestii bezpieczeństwa związaną z technologią 5G, a wnioski zostaną przekazane do Komisji Europejskiej. Analiza MC nie będzie rekomendować dyskryminacyjnych działań wobec poszczególnych podmiotów czy krajów, lecz zaproponuje sformułowanie ogólnych kryteriów zaangażowania firm zagranicznych na polskim rynku 5G. (…) Jednocześnie, że wszystko musi odbyć się z gwarancją bezpieczeństwa wewnętrznego Polski i naszych interesów.

Dokument ten dowodzi, że stanowisko USA, do tej pory oskarżającego Huawei o szpiegowanie, choć obecnie znacznie złagodzone, przestaje mieć wpływ na stanowisko polskiej administracji. Polskie Ministerstw Spraw Zagranicznych potwierdziło, że faktycznie taki właśnie komunikat przekazany został chińskiej stronie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.