dwoma ekranami

ZTE patentuje kolejny smartfon z dwoma ekranami

Fot. zte

10 lipca 2018 roku chiński producent złożył wniosek patentowy dotyczący smartfonu z dwoma ekranami. Patent pojawił się własnie w lokalnym biurze ochrony intelektualnej CNIPA. Z załączonego do wniosku rysunku technicznego wynika, że urządzenie będzie stawiało na duży ekran z przodu, w którym nie znajdziemy żadnych wcięć ani aparatów. Wyświetlacz zajmie 95% powierzchni przedniego panelu. Drugi ekran na tyle będzie pełnił funkcję wspomagającą wykonanie selfie, dlatego jego rozmiar jest niewielki. Z patentu wynika też, że nie znajdziemy złącza słuchawkowego – jedynie USB-C.

dwoma ekranami
Rysunek techniczny smartfonu ZTE (fot. Engadget)

Warto dodać, że ZTE ma już na koncie eksperymenty ze smartfonami z dwoma ekranami. W 2018 roku pojawiła się chociażby Nubia X. Nie odniosła ona jednak spektakularnego sukcesu. W praktyce bowiem drugi wyświetlacz okazał się tylko gadżetem, wykorzystywanym bardzo sporadycznie przez użytkowników, a jego obecność wpływała na pracę baterii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.