GeForce Now
GeForce Now na wszystkich platformach.

GeForce NOW na smartfonach z Androidem

Nvidia obiecuje chmurowe granie z ray tracingiem.

Nvidia obiecuje, że już wkrótce usługa GeForce NOW działać będzie na smartfonach z Androidem. Dostępne będą niektóre gry wysokobudżetowe (tzw. produkcje AAA) oraz wiele mniej wymagających gier.

GeForce NOW to usługa, która pozwala korzystać z mocy obliczeniowej centr danych wykorzystujących od niedawna także karty graficzne GeForce RTX, by przesyłać strumieniowo gry wprost na ekran urządzenia. Na razie są to komputery stacjonarne oraz ShieldTV.  Niezależnie od tego, czy usługa jest uruchamiana na komputerze, czy na smartfonie wymaga wydajnego łącza internetowego. Pierwsze testy beta zapowiadane są na koniec roku. Aby móc skorzystać z GeForce NOW, potrzebny jest Android 8 lub nowszy. W przypadku niektórych gier potrzebny będzie dodatkowy kontroler połączony przez Bluetooth.

Zgodnie ze wcześniejszą wypowiedzią Jensa Huanga karty pracujące na rzecz platformy obsługiwać będą ray tracing. Pierwszymi serwerami, na których pojawi się ray tracing będą te pracujące w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, a później w Korei i Japonii.

Jensen Huang o ray tracingu …i szaleństwie