piebiak

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak podał się do dymisji

W poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce ministra sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu – poinformował wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Jest to skutek wydarzeń, o których pisaliśmy dziś rano. Redakcja serwisu Onet ujawniła internetową akcję mającą zdyskredytować sędziów krytykujących reformę sądownictwa. Według ich śledztwa, stał za nią Łukasz Piebiak. Wiceminister sprawiedliwości zamierza bronić swojego imienia. „Wnoszę do sądu pozew przeciwko redakcji Onet, która rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby (…) Publikowano w prasie i w Internecie informacje nieprawdziwe oraz odnoszące się do mojego prywatnego życia. Byłem ofiarą hejtu inspirowanego przez przeciwników zmian w sądownictwie” – podkreślił.

Z oświadczenia opublikowanego przez PAP wynika też, że wiceminister MS uważa, że cała sprawa jest narzędziem walki politycznej. – Rezygnacja ma chronić sprawę, której służę, a nie dawać satysfakcję oszczercom. Ich kłamstw dowiodę przed sądem. Opozycja domaga się też dymisji Zbigniewa Ziobry oraz reakcji prokuratury.

Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.