abonamenty

Wydajecie w miesiącu 500 złotych na abonamenty?

Raport opublikowany przez Digital Poland i Straal mówi, że Polak płaci miesięcznie za subskrypcje 476,53 złotych. W tym mieszczą się statystyczne 4 abonamenty. Najczęściej kupujemy pakiety telekomunikacyjne i telewizyjne (75%), dalej jest Software as a Service (22%) oraz gry (15%). Jak pokazuje raport „Subskrypcje PL”, największą grupą użytkowników takich usług są w osoby w wieku od 25 do 34 lat. Z kolei według danych West Monroe Partners, statystyczny Amerykanin płaci za abonamenty 237 dolarów, a zatem ponad 900 złotych. Ponad 80 procent klientów nie kontroluje na bieżąco wydatków na subskrypcje. Model, w którym nie kupujemy na własność, a tylko wynajmujemy, szczególnie lubi pokolenie tzw. millenialsów. Magazyn CRN, pisząc o tych badaniach, komentuje:

Cały postępowy świat podąża w kierunku modelu Everything as a Service. Dziś bardzo trudno wyrokować, czym zakończy się ta podróż. Niewykluczone, że w którymś momencie subskrybenci odkryją w swoich smartfonach kalkulatory i koncepcja mocno lansowana przez gigantów rozsypie się jak domek z kart.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.