Huawei

Dyrektor Huawei zdradza plan wyjścia z impasu?

Założyciel Huawei i dyrektor generalny Ren Zhengfei ujawnił w wywiadzie dla „The Economist”, że rozważa możliwość sprzedaży dostępu do swoich technologii 5G firmie z siedzibą poza Azją.

Po uiszczeniu jednorazowej opłaty, nabywca otrzymałby stały dostęp do istniejących patentów Huawei dotyczących 5G, licencji, kodów źródłowych, planów technicznych i know-how produkcyjnego. Nabywca mógłby zmodyfikować kod źródłowy, co oznacza, że ani Huawei, ani chiński rząd nie miałby nawet hipotetycznej kontroli nad jakąkolwiek infrastrukturą telekomunikacyjną zbudowaną przy użyciu sprzętu wyprodukowanego przez nową firmę. Jednocześnie Huawei mogłoby również swobodnie rozwijać swoją technologię w dowolnym kierunku.

Ren Zhengfei nie sprecyzował, czy oferta dotyczyć będzie firm już istniejących, czy raczej nowo tworzonych np. na potrzeby krajowej infrastruktury 5G. Ten pomysł powoduje jednak, że Huawei mogłoby sprzedać swoje już istniejące rozwiązania tym krajom, które z powodów politycznych zrezygnowały z oferty chińskiego producenta.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Szef Huawei dziękuje Trumpowi

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.