NASA nagrodzona dwoma statuetkami Emmy

Amerykańska Agencja Kosmiczna (NASA) otrzymała dwie nagrody Creative Arts Emmy Awards w kategoriach Znakomity Program Interaktywny i Znakomity Oryginalny Program Interaktywny. Pierwszą przyznano za opublikowaną na YouTubie relację z testu załogowego statku kosmicznego Dragon, który miał miejsce w marcu tego roku.

Druga nagroda została przyznana za transmisję z lądowania na Marsie sondy InSight w listopadzie 2018 roku. W tym przypadku docenione zostały przede wszystkim starania agencji związane i informowaniem na bieżąco mediów z całego świata:

Wyróżnienia w Microsoft Theatre w Los Angeles odebrał szef NASA, Jim Bridenstine. Są to kolejne nagrody Emmy, jakie NASA otrzymała za swoje produkcje telewizyjne. W ubiegłym roku agencja kosmiczna została uhonorowana za transmisję z ostatniej misji sondy Cassini („Cassini’s Grand Finale”), która spłonęła ostatecznie w atmosferze Saturna, wcześniej przesyłając niezwykłe zdjęcia.

4
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.