PlayStation 5 i PlayStation 5 Pro – wspólna premiera?

Serwis Tweak Town powołując się na japońskiego dziennikarza Zenji Nishikawę pisze, że firma równocześnie pracuje nad dwoma wersjami swojej nowej konsoli PS5 – wersją zwykłą oraz Pro, które mają pojawić się w sprzedaży za kilkanaście miesięcy. Zenij Niskihawa jest o tyle wiarygodny, że to on był źródłem przecieku na temat konsoli Nintendo Switch, która pojawiła się właśnie w sprzedaży.

Według Marka Cerny’ego, głównego architekta systemu nie należy się jednak spodziewać, że konsole zadebiutują jeszcze w tym roku. Najbardziej prawdopodobnym terminem jest jesień 2020 r.

PlayStation 5 ma mieć na pokładzie 8-rdzeniowy procesor AMD bazujący na mikroarchitekturze Zen 2, PlayStation 5 to także zupełnie nowy układ GPU, z technologią ray-tracing, zbudowany w oparciu o Radeon Navii, do tego rozdzielczość 8K i i dźwięk 3D  oraz superszybki SSD. W wersji podstawowej można się spodziewać ceny 3000-4000 złotych.

3
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.