Steam: otwarte beta testy nowej biblioteki

Steam przeszedł metamorfozę. Po raz pierwszy od 15 lat biblioteka Steam przeszła aż tak duże przeobrażenie. Zmianą, która rzuca się od razu w oczy jest strona główna. Teraz znajdą się tam informacje o aktualizacjach, niedawno uruchamianych grach i aktywnościach znajomych. Nowa biblioteka będzie na bieżąco wyświetlała także aktualizacje związane z wydarzeniami ograniczonymi czasowo w grach, po to, by gracz już nigdy więcej ich nie przegapił. Valve chce także ułatwić interakcje z naszymi znajomymi, dlatego na liście gier zobaczymy, w co nasi znajomi grają w tym momencie. Nie zabraknie także funkcji szerzej organizacji kolekcji tytułów.
steam
steam

steam

Aby uruchomić nowy widok, czyli dołączyć do bety, należy wejść w Ustawienia, a następnie w zakładkę “Konto”, gdzie znajduje się punkt “Udział w testach beta”. Tam wystarczy już tylko kliknąć przycisk “Zmień” i wskazać “Steam Beta Update”. Ostatnim krokiem jest ponowne uruchomienie Steama.

Steam to nie tylko utworzona przez Valve Corporation platforma dystrybucji cyfrowej i zarządzania prawami cyfrowymi. Umożliwia także gry wieloosobowe, a wokół platformy powstała społeczność graczy.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Valve pracuje nad nową wersją platformy Steam