steam

Steam: otwarte beta testy nowej biblioteki

Szybki dostęp do najważniejszych funkcji.

Steam przeszedł metamorfozę. Po raz pierwszy od 15 lat biblioteka Steam przeszła aż tak duże przeobrażenie. Zmianą, która rzuca się od razu w oczy jest strona główna. Teraz znajdą się tam informacje o aktualizacjach, niedawno uruchamianych grach i aktywnościach znajomych. Nowa biblioteka będzie na bieżąco wyświetlała także aktualizacje związane z wydarzeniami ograniczonymi czasowo w grach, po to, by gracz już nigdy więcej ich nie przegapił. Valve chce także ułatwić interakcje z naszymi znajomymi, dlatego na liście gier zobaczymy, w co nasi znajomi grają w tym momencie. Nie zabraknie także funkcji szerzej organizacji kolekcji tytułów.

steam

Aby uruchomić nowy widok, czyli dołączyć do bety, należy wejść w Ustawienia, a następnie w zakładkę „Konto”, gdzie znajduje się punkt „Udział w testach beta”. Tam wystarczy już tylko kliknąć przycisk „Zmień” i wskazać „Steam Beta Update”. Ostatnim krokiem jest ponowne uruchomienie Steama.

Steam to nie tylko utworzona przez Valve Corporation platforma dystrybucji cyfrowej i zarządzania prawami cyfrowymi. Umożliwia także gry wieloosobowe, a wokół platformy powstała społeczność graczy.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Valve pracuje nad nową wersją platformy Steam